Kawashima Kazuhiro, Sekretarz Generalny WSKO

Kawashima 1

 

Gassho

 

Szanowni Państwo,

Obecna pandemia COVID-19 niestety nie zakończy się szybko, a niektóre kraje przewidują kolejną falę zachorowań. Wierzę, że pomimo niesprzyjających okoliczności czujecie się dobrze i jesteście bezpieczni.

Wspomniane w tytule wydarzenia zaplanowano na przyszły rok w Japonii, ale po dokładnych obradach Rady Dyrektorów WSKO, chciałbym ogłosić, że zostały one przesunięte na 2023 rok. Nie ustaliliśmy jeszcze dokładnych terminów, ale mamy nadzieję, że ustalimy harmonogram tak, aby wielu z Was przybyło do Japonii.

WSKO podjęło tę decyzję, chcąc po pierwsze chronić zdrowie uczestników wydarzeń i towarzyszących im członków ich rodzin, a po drugie zadbać, aby Światowy Taikai i Międzynarodowe Seminarium szkoleniowe miało wyjątkowy charakter. Informacje płynące ze świata mówią nam, że szczepionki i leki zostały pomyślnie opracowane i różne szczepionki będą dostępne prawdopodobnie już w przyszłym roku, ale z drugiej strony, niektórzy eksperci zwracają uwagę na ryzyko związane z ich udostępnianiem tak wcześnie, że mogą powodować skutki uboczne i szkodzić zdrowiu ludzi.

Ponadto informacje o planowanych igrzyskach olimpijskich w Tokio są takie, że władze MKOL rozważają ceremonie i olimpiadę bez udziału publiczności co ma na celu podniesienie bezpieczeństwa tego wydarzenia. Chciałbym, abyście wszyscy zrozumieli, że ta decyzja o przesunięciu naszych wydarzeń do 2023 roku to danie nam czasu to rozważenia wszystkich okoliczności.

Rozumiem jednak również, że dla tych, którzy z wielką nadzieją czekali na rozpoczęcie tych wydarzeń, przesunięcie ich aż do 2023 to duże opóźnienie. Dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić poniższe działania pod hasłem „Projekt Japonia 2023”, obserwując i uważnie przestrzegając obostrzeń w podróżach międzynarodowych i zgromadzeniach w każdym z zainteresowanych krajów.

Kesshu

 

  Projekt Japonia 2023

 

1. Podczas Walnego Zgromadzenia WSKO, które odbyło się w 2017 roku, obiecaliśmy, że zaplanujemy seminarium pomiędzy dwoma Seminariami World Taikai w Japonii dla wszystkich członków WSKO. Planujemy to seminarium dla członków WSKO w roku FY2021, a także w FY2022 w Japonii. Podczas tych wydarzeń zapewnimy wykłady Hokai, których obecność będzie wliczona do przyszłych wymagań egzaminacyjnych Hokai, a także specjalne egzaminy Dan które były zaplanowane na zgrupowanie WSKO, które niestety nie odbyło się w marcu 2020 r z powodu COVID-19. Terminy i szczegóły tych wydarzeń ustalimy biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną na świecie.

 

2. Musieliśmy zrezygnować z wysyłania instruktorów z WSKO na wszystkie wydarzenia zaplanowane na rok 2020, ale jak tylko sytuacja się unormuje wyślemy instruktorów w pierwszej kolejności do miejsc w których były zaplanowane szkolenia. W tym momencie jest niezwykle trudno zaplanować następny rok, ale jeśli chcecie zaprosić instruktorów w r. 2021-2022 do swojego kraju, prosimy o potwierdzenie takiej możliwości w ramach lokalnych ograniczeń związanych z pandemią i wcześniejszy kontakt z Sekretariatem WSKO. Jeśli nie zaprosiliście instruktorów do swojego kraju a chcielibyście to zrobić to serdecznie zapraszamy do kontaktu z Sekretariatem WSKO.

Specjalne egzaminy na stopnie Dan przeprowadzane podczas seminariów „Study Session”, w których uczestniczyli instruktorzy WSKO, do poziomu 4 Dan, gdy impreza jest organizowana dla jednego kraju oraz do poziomu 5 Dan, gdy takie seminarium jest organizowane dla regionu (np. Azji). Jednakże dla wydarzeń zaplanowanych w tym trudnym okresie, w ramach projektu „Projekt Japonia 2023”, będą stosowane bardziej elastyczne zasady.

Na przykład osoby, które zostały zakwalifikowane do przystąpienia do egzaminu w marcu 2020 r. podczas Gasshuku WSKO w Hombu, mogą przystąpić do egzaminu na sesji szkoleniowej uznanej za „Projekt Japonia 2023”.

 

3. Od października 2020 uruchomimy seminarium internetowe WSKO poprzez program Zoom.

 

   Comiesięczne zajęcia specjalne

     - Termin: zajęcia planowane są od października 2020 do marca 2021, 2 godziny/zajęcia, w tym sesja pytań i odpowiedzi.

     - Instruktorzy: Arai Tsunehiro Sensei i Kawashima Kazuhiro Sensei.

     - Uczestnicy: zajęcia są skierowane do mistrzów filii oraz kenshi na poziomie min. 1 kyu.

     - Cel: zajęcia dostarczą dodatkowych informacji do codziennej praktyki oraz sesji pytań i odpowiedzi.

     - Opłata: uczestnicy zostaną poproszeni o wniesienie opłaty za uczestnictwo w wysokości 1000 JPY/osobę (1200 JPY, w tym opłata manipulacyjna PayPal), która zostanie zarezerwowana na World Taikai i International Study Session w 2023 r.

     - Dostęp:Po złożeniu wniosku i płatności otrzymasz adres URL i identyfikator dla programu Zoom Meeting.

 

   Cotygodniowe regularne zajęcia

     - Termin: zajęcia planowane są od października 2020 do marca 2021, od 1 do 2 godzin zajęć, w tym sesja pytań i odpowiedzi.

     - Instruktorzy: Arai Shoji Sensei i Shimura Chikara Sensei.

     - Uczestnicy: Klasa Kyukenshi (do 1 Kyu) oraz Klasa Yudansha (od 1 Kyu i wyżej) będą nadawane co tydzień.

     - Cel: celem zajęć jest zapewnienie uczestnikom regularnych, bezpłatnych ćwiczeń.

     - Dostęp: po złożeniu wniosku otrzymasz adres URL i identyfikator spotkania Zoom.

 

   Więcej informacji

     - Obecność na tych zajęciach nie jest liczona do wymagań do zaliczenia egzaminów.

     - Więcej informacji o aplikacjach i harmonogramie.

 

4. Prosimy o promowanie logo „Projektu Japonia 2023” w swoich listach lub materiałach podczas wydarzeń, takich jak Taikai, sesje naukowe, obozy szkoleniowe itp. Nie musisz prosić o pozwolenie na jego użycie i możesz modyfikować projekt w dowolnym momencie życzenie.

Ponieważ Światowe Taikai 2021 zostało przesunięte na rok 2023, więc następne Taikai odbędzie się za cztery lata, czyli w 2027 r., a więc w 80. Rocznicę powstania Shorinji Kempo. Podobnie jak Światowe Taikai, które odbyło się w San Mateo (USA) w 2017 roku, cieszymy się, że możemy razem z Wami świętować 80 rocznicę. Mamy nadzieję, że będzie to nasz kolejny wspaniały cel, do którego będziemy dążyć.

Działania Shorinji Kempo na całym świecie mogą być obecnie mniej aktywne z powodu COVID-19. Widzieliśmy jednak udane przypadki, takie jak sesje online prowadzone przez różne oddziały, Internet High School Students Taikai przez Japońską Federację, National Virtual Tandoku Embu Taikai przez Federację Indonezyjską i Letnie Seminarium Online przez Brytyjską Federację. Podążając za tymi dobrymi przykładami, zwiększymy aktywność WSKO dzięki temu „Projektowi Japonia 2023”.

 

Proszę o aktywną współpracę. 

 

HARMONOGRAM ZOOM-TRENINGÓW >>>

 

ログイン

ポーランド組織の銀行口座

dengi