Sprawiedliwość nie podparta prawdziwą siłą jest bezradna; Siła nie stosująca się do zasad sprawiedliwości — to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Medytacja

Świadomy człowiek — człowiek szczęśliwy,

a szczęśliwy człowiek — świadomy człowiek

 

 

 

Zazen-2

Jeśli czytasz tę stronę, najprawdopodobniej już teraz zajmujesz się medytacją lub wkrótce rozpoczniesz (w przeciwnym razie pewnie byś tu nie trafił). Każdy ma swoją motywację do ćwiczeń. Jeden po prostu chce szybko zrelaksować się po ciężkim dniu lub uwolnić się od stresu, ktoś inny chciałby się dowiedzieć więcej o sobie samym, a jeszcze inny chce udoskonalić swój charakter i dąży do głębokiej duchowej transformacji.

 

Wiele osób z pewnością ma swoja ulubioną technikę medytacji, woli medytować rano lub wieczorem, dłużej lub krócej. Wiele osób medytuje samemu w domu, ale jednocześnie większość ceni medytowanie w grupie razem z innymi i z nauczycielem. Obecność ludzi o podobnych przekonaniach pomaga w praktyce i jest uznawane w buddyzmie za jeden z Klejnotów buddyjskiej Nauki. To uczucie podtrzymuje człowieka na duchowej Drodze dając mu pewność siebie i świadomość znaczenia dalszego rozwoju swoich duchowych aspiracji. Z drugiej strony, poprzez dzielenie się swoimi odczuciami związanymi z medytacją, poprzez odnajdywanie podobieństw w odbiorze praktyki, przed ćwiczącym odsłania się jeszcze klarowniejszy obraz wewnętrznego świata, w który on sam się zagłębia.

 

Wszyscy przechodzą przez te same etapy głębokiej medytacji — tzw. dhjana (jap. zen). Jednak istnieje całe spektrum przeżyć w przedziale każdej dhjany… Wymiana informacji na ten temat jest niezwykle ważną częścią praktyki medytacji. Właśnie dla takich wspólnych zajęć dających możliwość rozmowy spotykamy się. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą przyłączyć się do nas, a także dowiedzieć się więcej i wypróbować niektóre z ćwiczeń medytacyjnych tradycyjnie wykonywanych we Wspólnocie Buddyjskiej Triratna.

 

Dodatkowa informacja:

◊ początkowy poziom wiedzy i umiejętności — dowolny

◊ członkowstwo w Shorinji Kempo lub społeczności buddyjskiej — nieobowiązkowe

◊ ubiór — najważniejsza wygoda.

 

Zajęcia z medytacji odbywają się w każdą środę od 19 do 21 pod adresem: ośrodek „Sanghaloka”, ul. Augustiańska, 4/1u, parter, 31-064, Kraków.

 

Specjalnie dla tych, którzy chcą zacząć lub już zajmują się medytacją i buddyzmem na wyższym poziomie istnieje strona internetowa „Wspólnota Buddyjska Triratna”, na której rozmieszczono dużo towarzyszącej zajęciom informacji, wiele ogłoszeń i lekcje wideo. Przychodźcie, zapraszamy... 

 

Pytania lub dalsze informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

Hombu 37

Konto bankowe POSK

dengi