Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Wiadomości

9.Europejski Taikai we Francji - Brąz jedzie do Polski

News 0050

 

Gassho!

 

2 lipca 2022 r. we Francji m.Vallet odbył się 9. Europejski Taikai pod patronatem Hombu Shorinji Kempo.

Tym razem z Polski pojechały tylko 2 osoby: Krzysztof Kmiecik (3 Dan, kierujący filią WAWEL) oraz Dominika Chlipała (2 Dan, filia KRAKÓW). Wystartowali w zawodach w najwyższej kategorii — "Male/Mix, 3 Dan i wyżej" i okazało się, że nie ilość się liczy — Brąz jest nasz!

 

Dominiko i Krzyśku Brawo!

Wszyscy Serdecznie Gratulujemy Wam zdobycia 3 miejsca na Europejskim Taikai w 2022 r.

Dziękujemy Wam za emocje, które przeżyliśmy oglądając Wasze embu. Było w nim wszystko, technika, energia, koncentracja i przede wszystkim zaangażowanie. Wasz występ długo pozostanie w naszej pamięci i będzie stanowił wzór do naśladowania w przyszłości. Dla nas zdobyliście 1 miejsce!

 

Dziękujemy Wam również za cały ten czas, kiedy w dojo przygotowywaliście się do występu, a my mogliśmy to obserwować i uczyć się od Was. Udowodniliście, że serce, determinacja i konsekwencja w działaniu są drogą do doskonałości, pozwalają przezwyciężać przeciwności oraz własne słabości, a także spełniać marzenia.

 

Jesteście najlepsi!

Kesshu.

02/06/2022

Przekaz So Kouma - Trzeciego Shike Shorinji Kempo

News 0033

 

Gassho!

 

Witam wszystkich Mistrzów filii Shorinji Kempo oraz wszystkich kenshi.

Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku.

Nazywam się So Kouma, jestem Prezydentem WSKO (Światowej Organizacji Shorinji Kempo).

Zdaję sobie sprawę, że świat wciąż jest daleki od ogłoszenia zakończenia pandemii Covid-19. Liczba nowych przypadków zakażeń wzrasta a niektóre kraje mierzą się z nowymi obostrzeniami, inne regiony borykają się z bardzo różnymi okolicznościami, w tym wprowadzeniem paszportów covidowych, reanimowaniem gospodarki, kultury i sportowej aktywności. W Japonii obecnie sytuacja jest bardziej stabilna niż kilka miesięcy temu. Chciałem wyrazić moje pełne uznanie dla wszystkich Mistrzów filii, którzy utrzymywali nasze filie przy życiu i zachęcali do treningów pomimo nieprzewidywalnych trudności.

Jestem głęboko wdzięczny Wam wszystkim, którzy kontynuują praktykę i dzięki temu rozwijają naszego ukochane Shorinji Kempo.

Chociaż żyjemy w różnych krajach, wspaniale jest widzieć, jak tylu z was łączy siły jako towarzysze w Shorinji Kempo. Razem możemy i przetrwamy tą trudną sytuacje. Jak wielu z Was wie, Światowa Organizacja Shorinji Kempo od 2020 r. uruchomiła regularne seminaria online. W każdej sesji treningowej bierze udział ponad stu uczestników z ponad 20 krajów. Dało mi to silne poczucie, że obecnie prowadzone cotygodniowe międzynarodowe seminaria, które normalnie odbywały się raz na 4 lata, są dobrym pomysłem. To pozytywny aspekt związany z pandemią Covid-19.

Z początkiem roku 2022 będziemy również przeprowadzać specjalne egzaminy na stopnie Hokai.

Naszym celem jest znalezienie efektywniejszych sposobów do praktykowania przy wykorzystaniu naszego czasu i wysiłku na rewitalizację działalności WSKO.
W tej sytuacji radzę Wam kierować się zasadą: Znajdź pozytywne aspekty w tej sytuacji. Patrz na to jako szansa do przewartościowania swojego nastawienia do Shorinji Kempo. Trenuj dalej, studiuj i wyobraź sobie techniki których nie jesteś pewien. Gdziekolwiek możesz kontynuuj budowanie swojej fizycznej i psychicznej siły. Przeczytaj Tokuhon i przypomnij sobie, dlaczego zacząłeś praktykować Shorinji Kempo.
Być może nie będziemy mogli powrócić do stanu sprzed pandemii, ale na pewno nadjedzie czas kiedy będziemy znów mogli w pełni wznowić działalność Shorinji Kempo. Ta propozycja ma na celu wzmocnienie twojej wewnętrznej siły w przygotowaniu na ten czas.
Na koniec, chciałbym powiedzieć, że WSKO rozpoczęło przygotowania do Światowego Taikai i międzynarodowego seminarium w Japonii w 2023r. Jeszcze potrwa zanim będziemy mogli Wam przekazać szczegóły, ale proszę szykujcie się na to wydarzenie. Mam szczerą nadzieję, że ten rok 2022 przyniesie Wam zdrowie i spokojne dni, życzę Wam szczęśliwego nowego roku z waszymi rodzinami i przyjaciółmi i już czekam na naszą wspólną pracę w nowym roku.

Dziękuje Wam bardzo.

 

Kesshu.

Grudzień 2021

Odejście Sonny Chiba

News 0048

 

Dziśiaj 19 sierpnia 2021 o 17:26 w szpitalu miejsa Kimitsu (prefektura Chiba) z powodu zapalenia płuc wywołanego przez COVID-19 zmarł wybitny japoński aktor Sonny Chiba. Miał 82 lata.

To była jedna z najbardziej znanych i popularnych gwiazd japońskiego kina i telewizji. W swojej ponad 40-letniej karierze udało mu się również zdobyć rozgłos poza granicami swojego kraju. Aktor ma na swoim koncie ponad 125 filmów nakręconych przez Toei Studios. Wielokrotnie za swoje osiągnięcia artystyczne nagradzany był w rodzimej Japonii prestiżowymi nagrodami.

Sonny Chiba (znany także jako Chiba Shin'ichi) urodził się 23 stycznia 1939 roku w prefekturze Fukuoka, na wyspie Kyushu w Japonii. Jego prawdziwe nazwisko to Sadao Maeda. Chiba od najmłodszych lat interesował się tradycyjną sztuką japońską, teatrem, gimnastyką oraz sztukami walki. W tej ostatniej dziedzinie miał spore osiągnięcia.
Z przemysłem filmowym Chiba związany był od 1961 roku, kiedy to wygrał konkurs dla młodych filmowych talentów zorganizowany przez Studio Toei. Japoński film akcji z 1970 roku „The Bodyguard”, z dużym udziałem sekwencji walk był pierwszym wielkim przebojem aktora. 
Od tego czasu do końca lat 80-tych specjalizował się właściwie w rolach amoralnych, brutalnych zabijaków, zażartością walki przyćmiewając nawet samego Bruce’a Lee. 
Światową sławę przyniósł mu obraz z 1975 roku, znany w Japonii pod tytułem „Sudden Attack: The Killing Fist”, a międzynarodowej publiczności jako „Uliczny wojownik” (The Street Fighter) oraz film „Shorinji Kempo
” (w wersji angielskiej – „Killing Machine”) w którym wcielił się w rolę So Doshin – założyciela Shorinji Kempo. Film ten stał się wręcz kultową pozycją w kinematografii związanej ze sztukami walki. Niesamowite sceny walki, sprawiły, że w tamtych czasach ten film bił rekordy popularności.

Subtelniejsze role zagrał między innymi w „Shogun’s Nina”, „Dragon Princess”, „Virus” oraz „Legend of the Eight Samurai”. W 2003 i 2004 roku wcielił się w Hattori Hanzo w filmach Quentina Tarantino z serii „Kill Bill”. Z kolei w 2006 roku widzieliśmy go w roli Kamata w obrazie „Szybcy i wściekli: Tokio Drift”.

Nasze najgłębsze kondolencje dla jego rodziny.

YouTube Channel

News 0047

 

Uprzejmie informuję, iż w listopadzie 2020 roku założyłem swój kanał na YouTube o nazwie „Shido Channel” (志道チャンネル). Niestety póki co treść jest tylko w języku japońskim, ale będą tam bardzo ciekawe filmy, które Was zainteresują, nawet jeśli nie rozumiecie japońskiego.

Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje produkcje i będziecie je oglądać podczas zimowych wakacji. Mam również nadzieję, że wielu Mistrzów kierujących filiami oraz kenshi z całego świata subskrybuje kanał i polubi filmy. Dziękuję Wam!

Gassho

So Kouma, Prezes WSKO

Powitanie przez Prezesa Światowej Organizacji Shorinji Kempo (WSKO)

News 0045

 

Witam wszystkich, liderów Shorinji Kempo na świecie.

Nazywam się So Kouma, jestem Prezesem WSKO. Minął prawie rok odkąd objąłem stanowisko Shike, a od stycznia tego roku kieruję Światową Organizacją Shorinji Kempo.

Jaki był ten 2020 rok? To był niezwykły rok, który uświadomił nam, że każdy z nas jest związany silnymi relacjami z drugim człowiekiem, wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą na całym świecie. Wirus pojawił się w jednym regionie, szybko rozprzestrzenił się na całym świecie w tak krótkim czasie. Granice państw zostały zamknięte na całym świecie, a wielu kenshi nie mogło ćwiczyć ze swoimi przyjaciółmi. Jednak nawet w takich okolicznościach wielu z Was mądrze starało się rozpocząć coś nowego, aby zachować przyjaźń, którą zbudowaliście i ceniliście.

Nawet w tak trudnych i nieprzewidywalnych okolicznościach wszyscy jesteśmy połączeni poprzez Shorinji Kempo. Możemy wzajemnie się wspierać, motywować, próbując różnych pomysłów, możemy znaleźć nowe rozwiązania, nowe możliwości. Jestem z Was bardzo dumny, że zmieniliście pandemię w nowe szanse.

Życzę wszystkim, aby rok 2021 przyniósł Wam wszystkim zdrowie i spokój. Z niecierpliwością czekam na Was wszystkich podczas Światowego Taikai i Międzynarodowej Sesji Treningowej, które odbędą się w Japonii w 2023 roku. Dziękuję Wam!

 

Gratulujemy!!! Egzamin na 3 Dan

News 0044

 

Gassho!

 

Z wielką dumą informujemy, że nasz przyjaciel Krzysztof Kmiecik z powodzeniem zdał kolejny egzamin, uzyskując stopień techniczny 3 Dan oraz poziom duchowy Chukenshi.

Przyjmij nasze serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za wytrwałość, pracowitość i pasję, które doprowadziły Cię do wspaniałego wyniku!

Brawo!

Niech ten sukces będzie dla Ciebie motywacją do dalszego samorozwoju!

Życzymy Ci kolejnych, wielkich osiągnięć!

Uwaga! Zawieszenie treningów

News 0043

 

Gassho!

 

W związku z aktualnymi obostrzeniami oraz wprowadzonymi zasadami dotyczącymi COVID-19 niestety jesteśmy zmuszeni do zawieszenia treningów Shorinji Kempo do 31.01.2021 r.

Wierzymy, że już od 1 lutego będziemy mogli się spotkać w Dojo i wrócić do treningów.

 

Z poważaniem,

Kadra trenerska Polskiej Organizacji Shorinji Kempo

Kawashima Kazuhiro, Sekretarz Generalny WSKO

Kawashima 1

 

Gassho

 

Szanowni Państwo,

Obecna pandemia COVID-19 niestety nie zakończy się szybko, a niektóre kraje przewidują kolejną falę zachorowań. Wierzę, że pomimo niesprzyjających okoliczności czujecie się dobrze i jesteście bezpieczni.

Wspomniane w tytule wydarzenia zaplanowano na przyszły rok w Japonii, ale po dokładnych obradach Rady Dyrektorów WSKO, chciałbym ogłosić, że zostały one przesunięte na 2023 rok. Nie ustaliliśmy jeszcze dokładnych terminów, ale mamy nadzieję, że ustalimy harmonogram tak, aby wielu z Was przybyło do Japonii.

WSKO podjęło tę decyzję, chcąc po pierwsze chronić zdrowie uczestników wydarzeń i towarzyszących im członków ich rodzin, a po drugie zadbać, aby Światowy Taikai i Międzynarodowe Seminarium szkoleniowe miało wyjątkowy charakter. Informacje płynące ze świata mówią nam, że szczepionki i leki zostały pomyślnie opracowane i różne szczepionki będą dostępne prawdopodobnie już w przyszłym roku, ale z drugiej strony, niektórzy eksperci zwracają uwagę na ryzyko związane z ich udostępnianiem tak wcześnie, że mogą powodować skutki uboczne i szkodzić zdrowiu ludzi.

Ponadto informacje o planowanych igrzyskach olimpijskich w Tokio są takie, że władze MKOL rozważają ceremonie i olimpiadę bez udziału publiczności co ma na celu podniesienie bezpieczeństwa tego wydarzenia. Chciałbym, abyście wszyscy zrozumieli, że ta decyzja o przesunięciu naszych wydarzeń do 2023 roku to danie nam czasu to rozważenia wszystkich okoliczności.

Rozumiem jednak również, że dla tych, którzy z wielką nadzieją czekali na rozpoczęcie tych wydarzeń, przesunięcie ich aż do 2023 to duże opóźnienie. Dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić poniższe działania pod hasłem „Projekt Japonia 2023”, obserwując i uważnie przestrzegając obostrzeń w podróżach międzynarodowych i zgromadzeniach w każdym z zainteresowanych krajów.

Kesshu

Czytaj więcej...

Odejście Urata Takehisa Sensei

News 0034 Urata Takehisa

 

Gassho

 

Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość z Hombu...

W dniu 10 maja 2020 roku zmarł Urata Takehisa Sensei (浦田 武尚).

Urata Sensei od wielu lat kierował Kongo Zen Sohonzan Shorinji (金剛禅総本山少林寺). Był bardzo skromnym człowiekiem o głębokiej mądrości i współczuciu. Swoją postawą dawał przykład młodym mnichom, jak należy żyć.

Urata Sensei prowadził aktywną działalność edukacyjną. Jego wspaniałe wykłady zawsze były przepełnione głęboką wiedzą, troską oraz inspirującą energią, dzięki czemu trafiały wprost do serc uczniów, często zmieniając ich światopogląd, ich przyszłość, życie.

Odejście Urata Sensei jest wielką stratą dla szkoły Shorinji Kempo oraz dla całego społeczeństwa.

 

Nasze najgłębsze kondolencje dla jego rodziny.

Kesshu

Trzeci Shike Shorinji Kempo SO KOUMA

News 0033

 

Gassho!

 

Mamy nadzieję, że jesteście w dobrym nastroju i zdrowiu.

Dziś w wielu krajach na całym świecie są wprowadzone nadzwyczajne środki ostrożności, takie jak zamykanie granic czy kwarantanny domowe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa. W kilku Państwach te ograniczenia mają się skończyć na przełomie kwietnia i maja, ze względu na dobre wyniki walki z wirusem. Niestety w niektórych krajach sytuacja z COVID-19 wymaga wydłużenia ograniczeń i obostrzeń. W takich okolicznościach wielu z Was jest zmuszonych do życia z mniejszą swobodą niż dotychczas i nie tylko jest to związane z przerwą w ćwiczeniu Shorinji Kempo. Wszystkim mistrzom filii lub kenshi, którzy nie czują się dobrze, szczerze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim mistrzom filii lub kenshi, którzy kontynuują pracę, aby wspierać życie ludzi, którzy są pracownikami służby zdrowia lub pracują w dziedzinie związanej z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa, chcielibyśmy wyrazić nasze wielkie uznanie i szacunek. Ponadto modlimy się, aby zachowali swoje własne zdrowie i bezpieczeństwo.

W tak trudnych okolicznościach widzimy cudowne działania. Wielu kenshi łączy się poza własnymi filiami, a nawet granicami kraju za pośrednictwem aplikacji do spotkań online lub podobnych, aby pozostać razem, ćwiczyć razem i inspirować się wzajemnie. Niektórzy z Was zapewne już uczestniczy w takich działaniach. Te wspaniałe wysiłki przypominają nam, że mamy tak dużą ilość osób ćwiczących Shorinji Kempo w tak wielu krajach, kontynentach i że możemy się wspierać nawzajem.

Dziś potrzebujemy „zostać w domu” na trochę dłużej. Wszyscy mistrzowie filii mogli już coś zrobić dla swoich kenshi, którzy podążają za Wami. Być może niektórzy kenshi lub ich rodziny odczuwają depresję. Nawet jeśli jest to połączenie internetowe lub nawet jeśli jest to krótkie spotkanie i wspólne ćwiczenia fizyczne, to pozytywnie wpłynie na ich umysły, ponieważ człowiek to „Shin Shin ichinyo” (ciało i umysł funkcjonują razem). Byłoby wspaniale, gdyby Shorinji Kempo mogło się przyczynić do utrzymania więzi między ludźmi, podtrzymaniu ich na duchu, utrzymania zdrowia.

Wierzmy, że ludzka mądrość zakończy tę pandemię w niedalekiej przyszłości. Pragniemy, aby przyszłoroczny Światowy Taikai był okazją dla wielu z Was, aby porozmawiać o cudownej mocy Shorinji Kempo i jej potencjale biorąc pod uwagę dzisiejsze problemy. W tym celu zróbmy teraz wszystko, aby utrzymać zdrowe ciało i umysł.

Kesshu.

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi