Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Wiadomości

Wymagania do zdawania egzaminów

News 0027

 

Gassho!

 

Od 1 kwietnia 2019 ulegają zmianie wymagania dotyczące zdawania egzaminów: minimalne okresy pomiędzy egzaminami oraz wymagana ilość odbytych seminariów.

 

Zobacz plik >>>

 

 

Filmik o Shorinji Kempo

News-0007

 

Gassho!

 

Poniższy filmik (w języku polskim) bardzo dobrze przekazuje ducha naszej Organizacji oraz trendy dalszego rozwoju.

Zapraszamy do oglądania!

 

FILMIK >>>

Egzamin na 1 Dan

News 0026

 

Gratulujemy!!!

 

W ostatnią sobotę (23.02.2019) kenshi Magdalena Tomaszewicz jako pierwsza Polka odebrała Inkajo (Dyplom) na stopień 1 Dan w Shorinji Kempo i po raz pierwszy założyła swój czarny pas.

 Gassho

 

3. Krakowskie Forum Sportu

News 0025

 

Gassho!

 

Pokaz Shorinji Kempo podczas 3. edycji Krakowskiego Forum Sportu, 8 września na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski. 
Było to dla nas szczególne wystąpienie, ponieważ była to pierwsza, oficjalna prezentacja Shorinji Kempo w Polsce. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami mogli poznać czym jest Shorinji Kempo oraz spróbować swoich sił w wyzwaniach przygotowanych przez nasz klub. Najmłodsi, którzy aktywne uczestniczyli w zadaniach przy naszym stanowisku, otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

 

FILMIK >>>

Nowy rok treningowy (dla dzieci)

News 0023

 

DRODZY RODZICE!

 

Uprzejmie informujemy, że rok treningowy 2018/2019 w grupach dziecięcych się rozpoczyna: 

  ◊ filia WAWEL (ul. Śniadeckich 12b) → 5 września 2018 (środa)

  ◊ filia KRAKÓW (ul. Łąkowa 31) → 4 września 2018 (wtorek)

 

Rozkład zajęć: 

  ◊ filia WAWEL → poniedziałek, środa, piątek: 17:00~18:30

  ◊ filia KRAKÓW → wtorek, czwartek: 17:30~19:00

     (każdy trening trwa 1,5 godziny)

UNITY Study Session w Odessie - 2018

News 0022

 

Gassho

 

W pierwszy weekend wakacji mieliśmy kolejne niesamowite wydarzenie w Europie — Unity Study Session Shorinji Kempo — najwyższej klasy seminarium z nauczycielami z Japonii. Na zaproszenie Ukraińskiej Federacji Shorinji Kempo Sensei Kawashima Kazuhiro (Szef Światowej Organizacji Shorinji Kempo, 8 Dan) oraz Sensei Sakashita Mitsuru (zastępca Szefa Akademii Shorinji Kempo, 7 Dan) przybyli do Odessy nad Morzem Czarnym.

Do tego urokliwego miasta przybyli goście z różnych zakątków Europy, mi.n.: Niemiec, Włoch, Szwecji, Finlandii, Rosji oraz Polski. Z tej okazji mieliśmy nawet specjalne koszulki klubowe :)

Czytaj więcej...

Egzamin na 4 Dan

News 0020

 

Gratulujemy!!!

 

W dniu 5 lipca 2018 r. podczas sesji treningowej Unity Shorinji Kempo, która odbyła się w Odessie, Ukraina, Irena Howańska z powodzeniem zdała kolejne egzaminy, uzyskując stopień techniczny - 4 Dan oraz poziom duchowy - Seikenshi.

Egzaminatorami byli nauczyciele z Hombu:

    - Kawashima Kazuhiro (szef Światowej Organizacji Shorinji Kempo, 8 Dan)

    - Sakashita Mitsuru (zastępca szefa Academii Shorinji Kempo, 7 Dan).

 Gassho

 

Gratulujemy!!!

News 0021

 

Gassho

 

Na przełomie maja i czerwca nasi Kenshi przystąpili do egzaminów na kolejne stopnie. To bardzo ważna chwila dla każdego Kenshi Shorinji Kempo, kiedy nadchodzi moment sprawdzenia poziomu umiejętności. Wiele godzin ciężkich treningów, zarówno ciała, jak i umysłu, ogromne ilości potu, które zostały w Dojo dały efekt. Wysoki poziom podczas egzaminu to również ważna chwila dla kadry instruktorów — to ich ciężka praca teraz również przynosi efekty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Kenshi zdanych egzaminów oraz życzymy dalszej wytrwałości w treningach oto lista Kenshi z nowymi stopniami:

Czytaj więcej...

UNITY Study Session w Szwecji - 2018

News 0018

 

PODRÓŻ DO SZWECJI

 

W dniach 11-13 Maja odbyło się międzynarodowe seminarium UNITY STUDY SESSION w Karlstad w Szwecji. To szczególne seminarium przeznaczone jest dla czarnych i brązowych pasów, jego materiał szkoleniowy znacznie wykracza poza normalny program nauczania. Nauczycielami byli najwyższej rangi Mistrzowie z Japonii: KAWASHIMA Kazuhiro Sensei 8 Dan, Generalny Sekretarz Światowej Organizacji Shorinji Kempo (WSKO) oraz MUKAIDA Nobutaka Sensei 7 Dan. Dla osób ćwiczących Shorinji Kempo obydwie te postaci to legendy, więc nietrudno się dziwić, że liczba uczestników sięgnęła aż 110 osób. Kenshi z 11 krajów przybyli do kraju wikingów, aby przez 3 dni ciężko trenować i jak najwięcej wyciągnąć z nauk Mistrzów.

Czytaj więcej...

Katalog wyrobów fabryki "Maekawa" - 2018

News 0017

 

Gassho

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym katalogiem fabryki Maekawa.

Tutaj można znaleźć sprzęt treningowy taki jak np. DOGI (kimono), OBI (pasy), DO (ochraniacze) i wiele innych produktów.

 

Wszystkie przedmioty są zamawiane bezpośrednio z Japonii, przez osoby prowadzące treningi.

Czas dostawy to około 2 tygodnie.

Kesshu

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi