Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

UNITY Study Session w Odessie - 2018

News 0022

 

Gassho

 

W pierwszy weekend wakacji mieliśmy kolejne niesamowite wydarzenie w Europie — Unity Study Session Shorinji Kempo — najwyższej klasy seminarium z nauczycielami z Japonii. Na zaproszenie Ukraińskiej Federacji Shorinji Kempo Sensei Kawashima Kazuhiro (Szef Światowej Organizacji Shorinji Kempo, 8 Dan) oraz Sensei Sakashita Mitsuru (zastępca Szefa Akademii Shorinji Kempo, 7 Dan) przybyli do Odessy nad Morzem Czarnym.

Do tego urokliwego miasta przybyli goście z różnych zakątków Europy, mi.n.: Niemiec, Włoch, Szwecji, Finlandii, Rosji oraz Polski. Z tej okazji mieliśmy nawet specjalne koszulki klubowe :)

Jednak zanim rozpoczęliśmy 3 dni ciężkich treningów pod okiem najlepszych instruktorów, odbyły się egzaminy na stopień mistrzowski — 4 Dan. Nasza Irena Howańska również do nich przystąpiła. Setki godzin treningów, tysiące wykonywanych technik, obolałe nadgarstki i powykręcane kończyny partnerów, z którymi trenowała, opłaciły się!!! Gratulujemy po raz kolejny!!! W tym czasie reszta drużyny z Polski zwiedzała Odessę. Ukraińscy przyjaciele pokazali nam najpiękniejsze uroki tego portowego miasta.

W piątek już od rana rozpoczęliśmy 3-dniowy trening. W fantastycznej atmosferze trenowaliśmy techniki na swoje stopnie, słuchając wskazówek oraz rad od Mistrzów z Japonii. Nie zabrakło również krótkich zawodów w Embu (układy walki w parach) oraz Randori (realna walka), a wszystko to było przeplatane bardzo ciekawymi wykładami z filozofii Shorinji Kempo.

To kolejne świetne seminarium, gdzie pod okiem najlepszych instruktorów mogliśmy trenować i podnosić swoje umiejętności wśród przyjaciół, zarówno tych sprzed lat jak i nowo poznanych.

Zapraszamy do krótkiej relacji zdjęciowej! >>>>>

Kesshu 

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi