Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Trzeci Shike Shorinji Kempo SO KOUMA

News 0033

 

Gassho!

 

Mamy nadzieję, że jesteście w dobrym nastroju i zdrowiu.

Dziś w wielu krajach na całym świecie są wprowadzone nadzwyczajne środki ostrożności, takie jak zamykanie granic czy kwarantanny domowe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa. W kilku Państwach te ograniczenia mają się skończyć na przełomie kwietnia i maja, ze względu na dobre wyniki walki z wirusem. Niestety w niektórych krajach sytuacja z COVID-19 wymaga wydłużenia ograniczeń i obostrzeń. W takich okolicznościach wielu z Was jest zmuszonych do życia z mniejszą swobodą niż dotychczas i nie tylko jest to związane z przerwą w ćwiczeniu Shorinji Kempo. Wszystkim mistrzom filii lub kenshi, którzy nie czują się dobrze, szczerze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Wszystkim mistrzom filii lub kenshi, którzy kontynuują pracę, aby wspierać życie ludzi, którzy są pracownikami służby zdrowia lub pracują w dziedzinie związanej z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa, chcielibyśmy wyrazić nasze wielkie uznanie i szacunek. Ponadto modlimy się, aby zachowali swoje własne zdrowie i bezpieczeństwo.

W tak trudnych okolicznościach widzimy cudowne działania. Wielu kenshi łączy się poza własnymi filiami, a nawet granicami kraju za pośrednictwem aplikacji do spotkań online lub podobnych, aby pozostać razem, ćwiczyć razem i inspirować się wzajemnie. Niektórzy z Was zapewne już uczestniczy w takich działaniach. Te wspaniałe wysiłki przypominają nam, że mamy tak dużą ilość osób ćwiczących Shorinji Kempo w tak wielu krajach, kontynentach i że możemy się wspierać nawzajem.

Dziś potrzebujemy „zostać w domu” na trochę dłużej. Wszyscy mistrzowie filii mogli już coś zrobić dla swoich kenshi, którzy podążają za Wami. Być może niektórzy kenshi lub ich rodziny odczuwają depresję. Nawet jeśli jest to połączenie internetowe lub nawet jeśli jest to krótkie spotkanie i wspólne ćwiczenia fizyczne, to pozytywnie wpłynie na ich umysły, ponieważ człowiek to „Shin Shin ichinyo” (ciało i umysł funkcjonują razem). Byłoby wspaniale, gdyby Shorinji Kempo mogło się przyczynić do utrzymania więzi między ludźmi, podtrzymaniu ich na duchu, utrzymania zdrowia.

Wierzmy, że ludzka mądrość zakończy tę pandemię w niedalekiej przyszłości. Pragniemy, aby przyszłoroczny Światowy Taikai był okazją dla wielu z Was, aby porozmawiać o cudownej mocy Shorinji Kempo i jej potencjale biorąc pod uwagę dzisiejsze problemy. W tym celu zróbmy teraz wszystko, aby utrzymać zdrowe ciało i umysł.

Kesshu.

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi