Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Przekaz So Kouma - Trzeciego Shike Shorinji Kempo

News 0033

 

Gassho!

 

Witam wszystkich Mistrzów filii Shorinji Kempo oraz wszystkich kenshi.

Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku.

Nazywam się So Kouma, jestem Prezydentem WSKO (Światowej Organizacji Shorinji Kempo).

Zdaję sobie sprawę, że świat wciąż jest daleki od ogłoszenia zakończenia pandemii Covid-19. Liczba nowych przypadków zakażeń wzrasta a niektóre kraje mierzą się z nowymi obostrzeniami, inne regiony borykają się z bardzo różnymi okolicznościami, w tym wprowadzeniem paszportów covidowych, reanimowaniem gospodarki, kultury i sportowej aktywności. W Japonii obecnie sytuacja jest bardziej stabilna niż kilka miesięcy temu. Chciałem wyrazić moje pełne uznanie dla wszystkich Mistrzów filii, którzy utrzymywali nasze filie przy życiu i zachęcali do treningów pomimo nieprzewidywalnych trudności.

Jestem głęboko wdzięczny Wam wszystkim, którzy kontynuują praktykę i dzięki temu rozwijają naszego ukochane Shorinji Kempo.

Chociaż żyjemy w różnych krajach, wspaniale jest widzieć, jak tylu z was łączy siły jako towarzysze w Shorinji Kempo. Razem możemy i przetrwamy tą trudną sytuacje. Jak wielu z Was wie, Światowa Organizacja Shorinji Kempo od 2020 r. uruchomiła regularne seminaria online. W każdej sesji treningowej bierze udział ponad stu uczestników z ponad 20 krajów. Dało mi to silne poczucie, że obecnie prowadzone cotygodniowe międzynarodowe seminaria, które normalnie odbywały się raz na 4 lata, są dobrym pomysłem. To pozytywny aspekt związany z pandemią Covid-19.

Z początkiem roku 2022 będziemy również przeprowadzać specjalne egzaminy na stopnie Hokai.

Naszym celem jest znalezienie efektywniejszych sposobów do praktykowania przy wykorzystaniu naszego czasu i wysiłku na rewitalizację działalności WSKO.
W tej sytuacji radzę Wam kierować się zasadą: Znajdź pozytywne aspekty w tej sytuacji. Patrz na to jako szansa do przewartościowania swojego nastawienia do Shorinji Kempo. Trenuj dalej, studiuj i wyobraź sobie techniki których nie jesteś pewien. Gdziekolwiek możesz kontynuuj budowanie swojej fizycznej i psychicznej siły. Przeczytaj Tokuhon i przypomnij sobie, dlaczego zacząłeś praktykować Shorinji Kempo.
Być może nie będziemy mogli powrócić do stanu sprzed pandemii, ale na pewno nadjedzie czas kiedy będziemy znów mogli w pełni wznowić działalność Shorinji Kempo. Ta propozycja ma na celu wzmocnienie twojej wewnętrznej siły w przygotowaniu na ten czas.
Na koniec, chciałbym powiedzieć, że WSKO rozpoczęło przygotowania do Światowego Taikai i międzynarodowego seminarium w Japonii w 2023r. Jeszcze potrwa zanim będziemy mogli Wam przekazać szczegóły, ale proszę szykujcie się na to wydarzenie. Mam szczerą nadzieję, że ten rok 2022 przyniesie Wam zdrowie i spokojne dni, życzę Wam szczęśliwego nowego roku z waszymi rodzinami i przyjaciółmi i już czekam na naszą wspólną pracę w nowym roku.

Dziękuje Wam bardzo.

 

Kesshu.

Grudzień 2021

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi