Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Budowa Hombu Rensei Dojo

W historii Shorinji Kempo to był jeden z ważniejszych momentów, wszyscy Kenshi z niecierpliwością czekali na budowę Sohonzan i Hombu Rensei Dojo. Obecna budowla powstała w 1965 roku, 18 lat po tym jak powstało Shorinji Kempo.

 

Wówczas Hombu Dojo było mocno zaludnione. Kaiso miał świadomość, że budynek był centrum organizacji. Shorinji Kempo rozwijała się bardzo gwałtownie, więc naturalnym stało się, że potrzeba było większej przestrzeni do nauki. Na początku lutego ruszył kolejny etap rozbudowy, buldożery miały za zadanie wydrążenie w skale powierzchni pod rozbudowę, a sam Kaiso stał na czele tego projektu. W grudniu 1966, długo oczekiwane Rensei Dojo, zostało oddane do użytku. Pod błękitnym zimowym niebem, na płaskowyżu w południowej cześci parku Toryo, stanął nowy piękny budynek, nowoczesna świątynia, łącząca w sobie elementy architektury chińskiej i japońskiej. Piętrowy budynek posiadał 12 000 metrów kwadratowych przystosowanych do ćwiczeń. Na parterze znajdował się również internat dla uczniów przyjezdnych z daleka, na pierwszym piętrze Dojo mogło pomieścić 600 osób.

 

Wraz z ukończeniem Hombu Dojo, stało się możliwe, aby przyjmować w Hombu większą liczbę studentów, co doprowadziło do zacieśnienia więzi pomiędzy Hombu a klubami w całym kraju. Liczba klubów Shorinji Kempo, które brały udział w szkoleniach w Hombu stale rosła. Wiosną 1967 na Wiosennym Hombu Trening Camp liczba klubów, które uczestniczyły w szkoleniu, sięgnęła 30. Oczywiście, to Kaiso wykładał podczas obozów treningowych. Pomimo nasilających się ataków serca, był w stanie dotrzeć i wykładać. Podczas jednego z wykładów Kaiso powiedział: „Shorinji Kempo ma znaczenie jako fundament w nowym ruchu społecznym, w którym ludzie zbudują lepszy świat, w którym wy (uczniowie) uczycie się Shorinji Kempo, ale i również nauczacie. Będzie w stanie nauczyć odwagi, pewności siebie, ale i współczucia”.

 

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi