Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Publiczna nauka i demonstracja (Embukai)

Kaiso-75Dotychczas Shorinji Kempo było stworzone jako organizacja. Nie była ona skoncentrowana na ludziach niebędących członkami. W dniu 22 grudnia 1949 nastąpił publiczny wykład oraz demonstracja dla ludzi spoza organizacji.

 

Tego dnia przez dwie godziny Kaiso w średniej szkole w Tadotsu nauczał zarówno nauczycieli ze szkoły jak i 800 uczniów, potem kenshi dali pokaz praktyczny Shorinji Kempo. To był początek powstania Taikai – demonstracji skierowanej do osób nie będących członkami organizacji. Publiczne pokazy Embu stały się podporą pokazującą, jak kenshi promują Shorinji Kempo, ale to właśnie pierwszy pokaz w szkole w Tadotsu, stał się podstawą dla kolejnych.

 

Kluczowym momentem dla stworzenia publicznego pokazu Shorinji Kempo była sytuacja społeczna w tym czasie. Sytuacja była bardzo napięta, bo dochodziło często do ataków na społeczeństwo ze strony okupujących wojsk, jak również ataków i gwałtów na kobietach. Pokaz ten też miał na celu przedstawienie technik samoobrony. Demonstracja Embu osiągnęła swój cel, czyli rozwój Shorinji Kempo, ale powstała tak naprawdę na wniosek szkoły, której Shorinji Kempo się spodobało nie tylko jako techniki walki, ale również jako sposób kształcenia społeczeństwa. Po tym pokazie bardzo wiele osób zaczęło uczyć się Shorinji Kempo, zwłaszcza uczniowie szkół średnich.

 

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi