Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Esencja Shorinji Kempo

Konoha okuri-1Dowiedz się, jak i po co żyć
w połowie dla siebie,
w połowie — dla innych.


Shorinji Kempo — to możliwość trenowania ducha i ciała. Każdy Kenshi (ten, kto ćwiczy Shorinji Kempo) od samego początku powinien nauczyć się sposobu myślenia, który odpowiada tym zasadom. Podstawowa metoda treningu Shorinji Kempo jest specjalnie stworzona, aby wspierać trzy dziedziny waszego życia:

   Sztuka samoobrony                 (japoński: Goshin rentan)
   Rozwój duchowy (japoński: Seishin shuyo)
   Promocja zdrowia (japoński: Kenko zoshin)

                                   

Jest to efektywny sposób samoobrony, ale podobnym sposobem jest także, na przykład, automat, ale my nie trenujemy się w tym kierunku. Zawartość Shorinji Kempo wykracza poza ramy samoobrony.


Shorinji Kempo wychodzi z założenia, że każdemu człowiekowi w jego życiu towarzyszą zarówno trudności i niepowodzenia, jak i powodzenie i szczęście. Nawet jeśli chcemy sprostać każdemu wyzwaniu od losu albo szczęściu, uzbrojeni w umiejętności i przy maksymalnie odpowiedniej ocenie tego, co się dzieje, wciąż nie wiemy, co nas czeka jutro, a każdy nowy dzień z życia zaczynamy posiadając zdolność i zapas energii, które mamy w chwili obecnej. Podejście Shorinji Kempo polega nie na tym, żeby wszystko robić idealnie, ale żeby wszystko robić z serca, z maksymalnym oddaniem przezywając każdy moment naszego życia. Chociaż ta zasada wydaje się prosta, znacznie trudniej jest jej przestrzegać. Potrzebne będzie wam zdrowe ciało, silny duch, równowaga psychologiczna, współczucie i zdolność do zdecydowanego działania.


Shorinji Kempo stawia zadanie wychowania ludzi, którzy będą pomagać innym. Odwaga, pozytywna motywacja, rozwinięta świadomość i zrozumienie tego, co jest słuszne — oto te cechy, które pomogą wam świadomie i szczerze podążać tą ścieżką. Właśnie, dlatego Shorinji Kempo stworzono, aby pomóc wam rozwinąć w sobie te cechy, ale nawet dla niewprawnego początkującego istota Shorinji Kempo polega na tym, że z całą energią, odwagą, wolą i innymi cechami, które posiadacie należy dążyć do budowania społeczeństwa, które będzie cenić wszystkich jej członków.


Kenshi nie powinni używać Shorinji Kempo, żeby demonstrować swoją siłę lub przemoc bez przyczyny. Nawet jeśli jesteście zmuszeni używać Shorinji Kempo w samoobronie, zabrania się atakowania jako pierwszy — my w Shorinji Kempo trenujemy dla obrony.

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi